رایبد
عکس جالبی که ریچارد برانسون از کارمندش حین خواب در محل کار گرفت
دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵
عکس جالبی که ریچارد برانسون از کارمندش حین خواب در محل کار گرفت

عکس جالبی که ریچارد برانسون از کارمندش حین خواب در محل کار گرفت

ریچارد برانسون، کارآفرین و سرمایه‌گذار بریتانیایی است، او رئیس و بنیان گذار گروه شرکت‌های ویرجین است که عنوان بیش از ۴۰۰ شرکت در سراسر دنیا را از آن خود کرده است.

او اخیرا به یکی از شعب گروه شرکت های ویرجین در استرالیا می رود و می بیند یکی از کارکنان روی کاناپه خواب است. او پس از مشاهده این صحنه عکس زیر را می گیرد.

ریچارد برانسون این اتفاق را اینگونه در وبلاگش بیان می کند:

“وارد دفتر شدم تا به کارکنان سلامی عرض کنم و ببینم اعضای تیم دارن چه کاری انجام میدن. این مرد هیچ کاری نمی کرد، مچش رو وقتی خواب بود گرفتم! وقتی بیدارش کردم شوکه شد و دوباره خوابید، شاید فکر کرده داشته خواب میدیده! البته بخوام منصفانه بگم،  قبلش شیفتش بوده و اون لحظه در حال استراحت بوده”

شاید چرت زدن در ملا عام آن هم وقتی موسس شرکت در حال بازدید از شرکت است اصلا کار خوبی نبود. اما بعضی روانشناسان و مدیران از ایده ی چرت زدن در محل کار حمایت می کنند، البته درصورتیکه این کار را محتاطانه انجام دهید.

آریانا هافینگتون، یکی از موسسان هافینگتون پست و مولف ” انقلاب خواب” می گوید: اگر اتاقی برای چرت زدن در دفتر کار خود در نظر نگرفته اید، می توانید از مدیر دفتر بخواهید تا کاناپه ها را در جایی که در معرض دید نباشند قرار دهد. بعد می توانید چشم بند و گوش بند خود را بزند و روی آن کاناپه دراز بکشید. حتی می توانید با خود یک زیرانداز ببرید و در مکانی که در معرض دید نباشد بخوابید.

البته، سوای اینکه مدیریت شرکت شما خوابیدن در محل کار را تایید می کند یا نه، باید همیشه شب قبل خواب کافی داشته باشید. بر اساس تحقیقات اخیر خواب کم باعث کاهش بهره وری شما می شود.

منبع: entrepreneur – ترجمه: مدیران ایران